Четверг, 28.03.2024, 18:14
Приветствую Вас Гость
RSS
Волшебный Мир Елены Везуновой
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форума: Везунова, Фея_Счастья  
Форум » Жизнь прекрасна! » Храм покаяния » ПСАЛТЫРЬ БОЖЬЕЙ МАТЕРИ
ПСАЛТЫРЬ БОЖЬЕЙ МАТЕРИ
ВезуноваДата: Воскресенье, 12.04.2015, 15:53 | Сообщение # 16
Генерал-лейтенант
Группа: Администраторы
Сообщений: 739
Репутация: 7
Статус: Offline
Псалом 105
Исповедайтеся Владычице Богородице, яко блага есть в щедротах Своих; кто возглаголет силы Ея, слышаны сотворит вся хвалы Ея? Благопоспеши, о премилосердная Мати, обуреваемым нам в океане суетнаго мира сего спасением Твоим: всем сердцем молим Тя и всею душею величаем Тя, услыши гласы воздыхающих к Тебе, помози безпомощным, утеши плачущих, возвесели скорбящих, Ты бо еси живоносный милостей источник для всех, с верою и молитвами к Тебе прибегающих: слава Тебе, непостыдная надеждо наша.

Песнь вместо славы
О пресвятая Владычице моя Богородице, милосердия сущи источник, покрове, упование и прибежище христиан, Тебе, всесильней предстательнице и споручнице покаяния и спасения моего, аз, грешный раб Твой, вручаю душу и тело мое, вход и исход мой, веру и жительство мое, кончину и число дней моих, глаголы и помышления моя, дела и начинания моя. Ты же, милостивая Мати Божия, мною руководствуй, покрывай, соблюдай и спасай мя от всех бесовских козней невредима, да немолчно, до последняго издыхания моего взываю Ти: Радуйся, Невесто Неневестная.

Псалом 106
Исповедайтеся Господеви, яко благ; исповедайтеся и возлюбленней Его Матери, яко велия милость Ея на нас; наставляет бо нас на путь истинныя мудрости, показует мирныя стези небесной истины, научает страху Господню и из любящаго Ю сердца изгоняет любовь к миру, яже есть вражда на Бога; блажени мы, аще молитвы наши к Ней благоугодны Ей; кости наши утучнятся от тука благодати Ея, насытятся алчущия души и жаждущия напоятся, из чрева бо Ея проистече живый и вечный источник спасения нашего.

Песнь вместо славы
Радуйся, едемский цвете, испущающий неизреченное благоухание; радуйся, пренепорочная чистото, юже возлюби Дух Святый; радуйся, слава всех девствующих о Господе; помози Владычице, молимся Ти, и нам сохранити душевную и телесную чистоту: блажени бо чистии сердцем, яко тии Бога узрят.

Псалом 107
Готово сердце мое, Госпоже, готово сердце мое хвалы Тебе пети; искати благодать Твою лучши есть, паче злата и камене многоценна, милости Господни на тех, иже Тя во истине почитают; прославляющии Тя прославятся и далече будут от вечной погибели, призывающии Тя в напастех и искушениях охранятся простертием крил скорыя помощи Твоя.

Псалом 108
Госпоже, хвалы к Тебе моея да не премолчиши и сие изреченное Тебе псалмопение прияти да изволиши: призри на труд мой сей, и сотвори его Тебе благоугодным, соблюди мя невредима под защищением десницы Твоея и утеши сокрушенную душу благостию и милостию возлюбленнаго Сына Твоего, истиннаго моего Спасителя Господа и Бога.

Песнь вместо славы
О преблагословенная Приснодево Марие, возлюбленная Дщерь Отца Небеснаго, молюся Ти: буди мне грешному кормчая, дондеже в бурном море века сего плаваю, а паче при кончине жизни моея, благополучно да достигну пристанища небеснаго Иерусалима, идеже Тя буду хвалити и блажити во вся веки веков, аминь.

Молитва
О Пресвятая Владычице Богородице, Небеснаго Царя Мати, наша же Преблагая надеждо, предызбранная Богоотроковице, ненадеющимся надеяние, грешным спасение, сирым приятелище, нагим одеяние, скорбящим утешение и радость, обидимым покровительнице и всем сущим в бедах и напастех вспоможение и заступление. О всемилостивая Госпоже Дево Богородице, зриши мою беду и скорбь и напасть; помози ми, бедному и немощному, скверному и унылому, печальному, скорбному и ненадежному, и отьими от меня печаль сию, яко странну, обиду мою Ты веси, разреши ту, Всенепорочная, яко волиши и можеши, не даждь во отчаяние впасти, яко не имамы иныя помощи, разве Сына Твоего, Превечнаго Младенца, и Тебе, Божия Мати. О Владычице мира, о Царице всея твари, о Голубице Пресвятая, на Твой пречудный образ с Превечным Младенцем взираю, со воздыханием и сокрушением сердца преклоняю колена и главу до земли, призри благосердым оком, Всепетая Богородице, и услыши, Преблагая, и не отрини, но благоволи помиловати и не отвержи моего воздыхания, никто же бо притекаяй к Тебе посрамлен от Тебе исходит, но просит благодати и приемлет дар на пользу прошения. Аминь.


Мне всегда сопутствует успех!!!
 
ВезуноваДата: Воскресенье, 12.04.2015, 15:53 | Сообщение # 17
Генерал-лейтенант
Группа: Администраторы
Сообщений: 739
Репутация: 7
Статус: Offline
Псалом 109
Рече Господь Госпоже нашей: стани, возлюбленная Мати Моя, одесную Мене, святыня и благостыня Твоя благоугодна Мне, темже царствуй со Мною во веки, венец безсмертия на главе святей Твоей да будет, егоже блистание и светлость не помрачится. О Мати света, освети нас во мраке греховнем святынею Твоею и излей на нас мудрость и ум учения Христова.

Псалом 110
Исповемся Тебе, Госпоже, всем сердцем моим и прославлю Тя усты моими, память чудес Твоих сотворила еси во всяком роде и роде, и милости Твоя во истине и правоте; Отец Небесный посла нам вечно мирный завет Свой чрез возлюбленнаго Сына Своего, и Ты, Владычице, послужила еси великому святейшему оному таинству. Коль убо блажен жребий наш, коль восхитительна надежда наша на Тя? славно и дивно имя Твое в нас: содержащии его в сердце не ужаснутся в час смерти.

Псалом 111
Блажен муж, благоговейно почитающий Приснодеву Марию, блаженно сердце его, иже пламенно любит Ю, блаженна душа его, яже не насытится хвалы Ея; молитвами Ея возсияет в душе его свет Божий и Дух Святый освятит разум Его; в память вечную будет таковый, от слуха зла не убоится сердце его; утвердит Царица Небесная на нем благодать Свою, и заступление Ея пребудет с ним во век века.

Песнь вместо славы
Радуйся, небесный кивоте, покоище живаго Бога, неизреченное составление плоти Христовы, чаше Царя Небеснаго, в ней же растворися от Духа Святаго вино неизчерпаемыя благодати; коим благодарением ублажим Тя, светоносная Владычице? радуемся и веселимся, яко преславныя судьбы Божии на Тебе совершишася.

Псалом 112
Хвалите, отроцы, Матерь Господню, хвалите, старцы имя святое Ея; от восток солнца до запад хвально имя Ея, кроток и смирен образ Ея, на всяку плоть милости Ея и щедроты Ея даже до конец земли: слава Тебе, Владычице, христианская славо и похвало.

Псалом 113
Во исходе души моея от Египта мира сего предстани ей, небесная Утешительнице, озари ю святым Твоим лицем, и призраки бесов не устрашат ю; буди ей лествица к небеси и заступи ю, безответную, на страшнем судищи Христове.

Псалом 114
Возлюбих Матерь Господа Бога моего, и свет благодати Ея освети мя, обыдоша мя болезни смертныя, и беды адовы окружиша мя, но призвах имя Марии, и утешися душа моя; память Твоя, Владычице, да будет посреде сердца моего, и не повредит мя действо лукаваго; обратися, душе моя, на хвалу Ея и обрящеши блаженный покой в будущей жизни, егда приидет Праведный Судия воздати комуждо по делом его.

Песнь вместо славы
Радуйся, всемилостивейшая Мати, преблагословенная Приснодево Марие! воззри свыше на недостойнаго грешника и утоли страсти злыя моея воли, радуешися бо о обращении моем на путь правый; молю же Тя, да управлявши мя, да соблюдавши, да покрывавши мя от всех вражиих наветов.

Псалом 115
Веровах, темже и возглаголах славу и хвалу Твою, Царице Небесная; Ты еси чаша спасения, и от благодатнаго растворения в ней, яко от тука небеснаго, насыщается душа моя; благословением чрева Твоего расторгни узы грехов моих и подаждь, Владычице, помощь и силу до последняго моего издыхания сохранити мне целым и нерушимым завет любви и мира с Богом.

Псалом 116
Хвалите Госпожу нашу Богородицу, вси языцы, возвеличите Ю, вси людие, яко утвердися милость Ея на нас и покровом Ея приосеняемся всегда, почитающии Ю благоговейно не погибнут, и молящиися Ей из глубины души не лишатся матерняго Ея заступления, не радеющии же о святодостойном почитании Ея умрут во гресех своих.

Псалом 117
Исповедайтеся Господеви, яко благ, исповедайтеся и возлюбленней Матери Его, яко во век милость Ея на нас; щедроты Ея исторгнут от сердца грех, и благодать Ея очистит оскверненную совесть; кающаяся душа приближается Ею ко Христу, удаляющаяся же нераскаянием не обрящет вечнаго мира с Богом. О всемилостивая Госпоже! исповедаемся Тебе всем сердцем нашим и вознесем Тя, яко Ты была еси нам во спасение и ныне слышиши нас призывающих Тя.

Песнь вместо славы
Радуйся, Царице Небесная, святое приятелище невместимаго Божества: Ты еси небесное украшение, Ты еси мысленное солнце, озаряющее землю, озари и очисти, молюся Ти, сердце мое грехолюбивое, и аще что Тебе не угодно в жизни моей, удали от мене, к небесному же обетованию воспламени любовь, во славу Божию и в радость Твою о спасении грешныя души моея.

Молитва
Царице моя Преблагая, надеждо моя пресвятая, приятелище сирым и странным заступнице, бедствующим помоще и озлобляемым покрове. Зриши мою напасть, зриши мою скорбь, отвсюду искушением одержим есть, а заступающаго несть. Ты убо Сама, Владычице, помози ми, яко немощну, окорми мя, яко странна, настави, яко заблудша, уврачуй и спаси яко безнадежна. Не имам бо иныя помощи, ни инаго предстательства, ни утешения, токмо Тебе, о Боголюбивая Мати всех скорбящих и обремененных! Призри убо на мя, грешнаго и во озлоблении сущаго, и покрый мя пресвятым омофором Твоим, да избавлен буду от всех зол, мя обышедших, и восхвалю выну препетое имя Твое. Аминь.


Мне всегда сопутствует успех!!!
 
ВезуноваДата: Воскресенье, 12.04.2015, 15:54 | Сообщение # 18
Генерал-лейтенант
Группа: Администраторы
Сообщений: 739
Репутация: 7
Статус: Offline
Псалом 118
Блажени непорочнии, в путь ходящии в законе Господни, блажени и последствующии святым добродетелем Матери Божией: блажени подражающии смирению Ея, блажени, любители кротости сердца Ея, блажени иже обетами святыми служат Ей, блажени имеющии на Ню твердое упование и благую надежду, блажени, ихже восприимет в Свое предстательство Царица Небесная. О всемилостивая Владычице! да излиются на нас оньы благодатныя милости Твоя, и насладимся оных яко о всяком богатстве.
Воздаждь нам, рабом Твоим, Госпоже, сию Твою великую благодать, во еже с любовию творити святую волю возлюбленнаго Сына Твоего; не скрый от нас щедроты Твоя, и уразумеем чудеса Твои на нас, возжела душа наша присно воспевати хвалу Твою, чрез Тебе бо спасение наше о Господе. Что воздадим Тебе о всех, яже воздала еси нам? Закон матерния воли Твоея, о святых Святейшая, положила и утвердила еси в сердцах наших; приклони души наша к вышней любви и отврати очи наши, еже не видети суеты; страх Божий да будет нам в сыновний страх, и смиренное благоговение к Тебе да утешит нас во смирении нашем. О всемилостивая Владычице! молимся лицу Твоему, и преклоняем колена сердец наших пред Тобою, помилуй нас по милости Твоей.
Благодать сотворила еси во всяком роде и роде со всеми во истине призывающими Тя, Госпоже, в помощь, воспоминаем и мы, грешнии, дивныя чудеса Твоя и утверждаемся во уповании небесныя надежды; обышедше обыдоша ны напасти, но крепкая десница Твоя изъят нас от них; благо душе нашей, яко тяготою их смиряемся. О всемилостивая Мати! даждь нам духовный разум, во еже покланятися благости живаго Бога и смирятися пред Отческим Его наказанием.

Песнь вместо славы
Радуйся, всеблагословенная Приснодево Марие, Ты еси свет во тме греховней и непостыдная надежда всех на Тя уповающих; смиренно молимся Тебе, утоли законопреступныя страсти сердца нашего и искушения плоти и мира отврати; поведают нам законопреступницы глумления свои, но Ты, Заступнице, даждь нам чувство плаката о гресех наших, да скончаемся христианскою кончиною и сподобимся Божию милость получити.

Псалом тойже
Изчезают душа и сердце наше, ищущия спасения от Тебе, Владычице; яви нам благодатный зрак Твой, оживи нас милостию Твоею, во век не забудем благостыни Твоея, яко аще бы не Ты предстояла о нас, умоляющи возлюбленнаго Сына Твоего и Бога нашего, погибли бы в многосуетной жизни нашей; Ты немерцающий светильник нам во тме греховней: паче всех учащих нас уразумеем закон Божий и от заповедей Спасителя нашего не уклонимся, аще Ты, Царице Небесная, поможеши нам.
Дивны милости и щедроты Твоя, о святейшая Мати Божия, дивны чудеса Твоя на нас, близ еси Ты всех верных и избранных Божиих, и вси путие Твои истина, далече же спасение и помощь Твоя от нерадивших о благоговейном служении и поклонении Тебе, яко неправедно есть помышление их; да приидут же, смиренно молим Тя, щедроты Твоя на нас и живи о Господе будем; коль сладка гортани нашей хвала Твоя, паче меда устом нашим всеблагословенное имя Твое: восприими нас, странствующих во благо, и сохрани от адския неприязни.

Песнь вместо славы
Радуйся, Пресвятая Богородице Марие, под Твою матернюю милость и покров с верою и любовию прибегаем; днесь и на всякий день и нощь и в час смерти нашея Тебе душу и тело наше вручаем, всю надежду во всей жизни на Тя возлагаем, яко да Твоим заступлением и помощию вся наша дела исправятся и пременятся по святейшей воле возлюбленнаго Сына Твоего, Спасителя нашего.

Псалом тойже
Призри на нас, всемилостивая Госпоже, и помилуй нас, любящих святое имя Твое; всем сердцем нашим взываем и молимся Тебе, Владычице, направи стопы наша на путь спасения, и да не обладает волею нашею всякое беззаконие. Услышите, небеса, и внуши, земле, якоже младенец без питательницы не может жити, тако без Госпожи нашей Приснодевы Марии не можем получити вечное спасение. Мир мног любящим, почитающим и покланяющимся Царице Небесней, под защищением бо Ея пребывающии далече будут от вечной погибели.
Князи адстии обышедше обыдоша нас, повсюду сети злобы поднебесныя положени суть во уловление сердца нашего и души, но от призывания святаго имени Твоего, о возлюбленная Мати Божия, яко дым, исчезают козни врагов. Мир мног любящим имя Твое, и несть им соблазна, жива будет душа наша и восхвалит Тя, премилосердную свою Владычицу; милости Твоя всегда помогут нам; седмерицею днем воспеваем Тебе хвалы Господни и не оставим Тя призывати, помощницу нашу, во всех днех жизни нашея, не заблудим бо чрез сие, яко овча погибшее, понеже путие Твои небесный свет и истина.

Песнь вместо славы
Радуйся, благодатная Приснодево Марие; кто Тя достойно может возблагодарити и восхвалити? исполнены небеса славы Твоея и исполнена земля милости Твоея, безсеменным бо пречистым рождеством Твоим от тли вечныя смерти души наша свободила и в рай безсмертия водворила еси.

Молитва
Пресвятая Госпоже, Владычице Богородице! К Тебе прибегаем, Чистая: Ты бо еси стена необоримая, предстательство и покров всем прибегающим к Тебе с верою и упованием! Молим Тя, Преблагословенная, услыши молитву недостойных раб Твоих и предстани присно за усопших рабов Твоих. Ты выну ходатайствуеши о православно чтущих Тя, прибегающих к покрову Твоему, и тепле молящихся Тебе в болезнех, скорбех и напастех; но Твое ходатайство, Твое заступление наипаче благопотребно нам по смерти нашей; Ты выну являвши скорую помощь Твою рабом Твоим и не престаеши всем молящимся Тебе являти Свое благосердие и изливати великия и богатыя милости Сына Твоего и Бога нашего на всех верующих: на Тя единую по Бозе имамы твердую надежду и упование: никтоже Тебе моляся отходит от Тебе без помощи, радости, и утешения, и услаждения. Молим Тя, о Пресвятая Богородице, Владычице мира, надеждо ненадежных, буди убо днесь ходатаицею к Рождшемуся от Тебе за усопших рабов Твоих, умоли Сына Твоего и Бога нашего дати им прощение и оставление прегрешений. Моли, Богородице, много бо может моление матернее ко благосердию Владыки; от Тебе бо приемлет Господь всяко слово прошения, приими убо и Ты наши молитвы и моления, приносимыя Тебе, Пресвятая Дево, от всего сердца нашего и всея души нашея за души усопших рабов Твоих. Молим Тя, помози им, Владычице, матерним Твоим ко Господу дерзновением достигнута тихаго пристанища в Небесном Иерусалиме; помози им, Заступнице усердная, непостыдно предстати на страшнем и втором пришествии Сына Твоего, идеже кийждо от своих дел или прославится, или постыдится; помози им, Благодатная, оправдатися пред лицем Седящаго на престоле славы, да не постыдятся пред Ангелы и всеми Святыми, пред всем миром горним и дольним. О, Всепетая Мати, Владычице Богородице! молим Тя, заступи, спаси, сохрани и будущия изми муки усопших рабов Твоих, да не погибнут во век, но да спасутся Твоими молитвами и прейдут от смерти в живот. Мы же, грешнии и недостойнии раби Твои, не отступим от Тебе, не престанем во умилении взывати к Тебе: Пресвятая Госпоже, Царице и Владычице! моли Сына Твоего и Бога нашего об усопших рабех Твоих, да даст им Господь отпущение прегрешений; посли им, Благодатная, достигнута вожделеннаго отечества и узрети блага небесныя, ихже око не виде, ухо не слыша и на сердце человеку не взыдоша; моли о них, Богородице, да сподобятся, по Твоему предстательству, вкушати блага сии во Царствии Сына Твоего, Христа Бога нашего, Ты бо еси единая благословенная в женах многомощная Заступница, надежда, покров и прибежище всем притекающим к Тебе, Ты еси мост, преводяй сущих от земли на небо, и райских дверей отверзение. Аминь.


Мне всегда сопутствует успех!!!
 
ВезуноваДата: Воскресенье, 12.04.2015, 15:55 | Сообщение # 19
Генерал-лейтенант
Группа: Администраторы
Сообщений: 739
Репутация: 7
Статус: Offline
Псалом 119
К Тебе, Госпоже, внегда скорбети ми, воззвах, и услыша мя; молюся же Ти: избави душу мою от всякаго зла во всех днех жизни моея, стрелы искусителя изощренньы падают на главу мою, и в опасности греха, увы мне, находится душа моя, но ты, Владычице, силою Твоею сокруши главу адскаго змия, лютаго врага моего, да не порадуется он о падении моем, возрадуюся же аз и возвеселюся о едином Бозе Спасе моем, возвеличу и Тя, помощницу мою, в вечном хвалении.

Псалом 120
Воздвигох мысленныя очи мои горе, идеже Ты, Царице Небесная, пребываеши, и прииде в сердце мое велие утешение, яко Ты не воздремлеши, ниже уснеши, сохраняя мя от всех вражиих наветов, вхождение мое и исхождение мое всегда милостивно назираеши: слава Тебе, премилосердая Мати, пекущейся и ищущей вечнаго спасения грешней моей душе.

Псалом 121
Возвеселихся духом веры и надежды о Тебе, преславней Царице небесе и земли; под Твоим бо предстательством аще благочестно поживу, на вечное жилище в дом Господень прейду, во Иерусалим небесный великий град, егоже слава Божия просвещает, и светильник его Агнец. О Владычице! молюся Ти со слезами, подкрепи мою веру во обетования небёсныя, оживотвори надежду на милости возлюбленнаго Твоего Сына, Господа нашего Иисуса Христа, воспламени любовь, во еже творити мне благоугодно святейшую волю Его; слава Тебе, преблагая моя наставнице на пути истины и спасения.

Псалом 122
К Тебе воздвигох очи мои, всещедрая Мати, иже с возлюбленным Сыном Твоим царствуеши на небесех, се яко очи рабыни в руку госпожи своея, тако очи наши к Тебе, Владычице, дондеже получим от Тебе благовременную помощь: благословенно да будет заступление Твое, благословенна еси на небеси и на земли, в мори и во всех безднах благословенно девство и чистота Твоя, благословенна да будет святая душа Твоя и препрославленное тело Твое.

Псалом 123
Аще не Госпожа наша Приснодева Мария заступит о нас у Бога, постигнут нас грех ради наших многая беды; внегда востати адским врагам на ны, живых убо пожерли быша нас, но Ты, премилостивая Заступнице, с нами, и мы избавлени от них быхом; помощь наша во имя Господа и милостивое имя Твое, Владычице.

Песнь вместо славы
Радуйся, обрадованная от Бога Приснодево Марие, от призывания святейшаго имени Твоего бесы трепещут, от облистания славы Твоея власти темныя исчезают, Твоим рождеством врата райския отверзаются и избраннии Божии, с ними же и вси грешницы, мытари и блудницы, покаявшиися Богу, входят в них невозбранно, молюся же Ти всеприлежно: посети и мою убогую душу, да во вся дни жизни моея верно послужу Тебе, и избавиши мя от власти темныя.

Псалом 124
Надеющиися на Тя, Матерь Божию, не убоятся лица вражия; веселитеся и радуйтеся, вси любящии Богородицу, ибо поможет вам в день печали вашей; помяни щедроты Твоя, Госпоже, и охрани странствие наше на земли, обрати пресветлое лице Твое на нас и низложи врагов наших, Ищущих погибели нашей, да в мире и тишине поживем и во всяком благочестии и чистоте, прославляя Тя, Владычицу нашу и помощницу.

Псалом 125
Внегда обратиши пресветлое матернее лице Твое на нас, ведущих Тя и молящихся Тебе, сердца и души наша веселятся Божиею благодатию и Твоими милостями; преблагословенна еси Ты от божественныя силы Иисуса Христа паче всех жен на земли; не оскудеет хвала Твоя от уст наших, ниже вера и любовь к Тебе, Владычице, от сердец наших: благоговейно почитающии Тя благословятся от Бога и не лишатся всякаго блага.

Псалом 126
Аще бы не Госпожа Владычица наша Царица Небесная предстательствовала о нас грешных к правосудному Богу, подвигли бы грехи наша праведный гнев Его к отмщению, и аще бы Она, яко мысленное солнце не озаряла вся концы земли дивными знаменми и преславными чудесами, тма неверия и мгла невежествия объяли бы человеков. О премилосердная Владычице, веруем несомненно, молимся смиренно и покланяемся Тебе благонадежно, пред небом и землею исповедуя, яко Ты еси небесный немерцающий свет, во тме земных сует светящий, яко Ты еси всем кающимся грешником споручница во спасение, яко Ты еси возлюбленная Матерь Божия, преблагословенная в род и род, Господь с Тобою и Тобою с нами.

Псалом 127
Блажени вси, умиленно молящиися Тебе, Госпоже, блажени ведущии святую волю Твою и желающии творити Тебе угодная: труды сладких плодов своих снедят и узрят вечная благая горняго Иерусалима; блажени убо рождшии Тя, Владычицу память их с похвалами пребудет в век века; блаженно чрево Твое, носившее по плоти Иисуса Христа, и сосца, яже Той сса. О преблаженная и преблагословенная в женах! обрати матернее лице Твое на нас и умолена буди о всех призывающих Тя.

Псалом 128
Множицею брашася со мною от юности моея адстии врази мои, но Ты, Владычице, избавила мя еси от них; множицею брашася, но Ты, помощнице моя, душу мою не предала в вечно гибельную власть их, Ты сохранила еси вся внутренняя и внешняя моя. О споручнице спасения моего, помози ми сотворити плоды достойныя покаяния, да благонадежно прииду к христианской кончине моей и сподоблюся узрети святейший плод чрева Твоего, премилосерднаго Спасителя моего и Искупителя.

Песнь вместо славы
Радуйся, преблагословенная Приснодево Марие, горлице пустыннолюбная, голубице чистейшая; яви зрак Твой и услышан сотвори глас Твой, яко глас Твой сладок и образ Твой красен. О Царице Небесная! сот искапают устне Твои, мед и млеко под языком Твоим, и благовоние риз Твоих яко благоухание ливана. О Невесто Неневестная! о святейшая Приснодево Марие! сердце наше привлекла еси во благодать Твою, в след Тебе течем, соделай же, Владычице, да исполнится оно неизреченными небесными воздыханиями о Христе Иисусе.

Псалом 129
Из глубины сердца моего воззвах к Тебе, Госпоже, услыши глас моления моего, яко у Господа Бога милость и многое у Тебе избавление, изми мя, Владычице, от руки врагов моих, посрами и расточи наветы и советы их на мя, помилуй мя в день лют и в час смерти не остави убогую душу мою, предстани ей со утешением вечнаго спасения.

Псалом 130
Госпоже, не вознесеся сердце мое о великих и дивных мира сего, преходит бо мир сей и образ его; но Ты, Владычице, святынею, славою и честию превознеслася еси над всеми, Тя убо едину возлюби душа моя; миро излиянное имя Твое и воня милостей Твоих паче всех аромат; Ты едина во мраце греховнем проницающая предо мною аки утро, добра яко луна, избранна яко солнце, полагаю убо Тя Царицу Небесную, аки печать на сердце моем, и покланяюся святейшему величеству Твоему.

Псалом 131
Помяни, Госпоже, царствующаго пророка и великаго праотца Твоего Давида, емуже клятся Господь истиною и не отвержеся ея, Ты бо от него, яко от благословеннаго корня, процвела еси нам райская отрасль; Ты еси цвет польный и крин удольный, процветший нам небесное благоухание и веселие. О животворный душевный раю, Тобою утешаемся на земле странствования нашего, веселимся богатством славы Твоея в нищете нашей, сотвори и помози, Владычице, да в жизни сей любоохотно питаяся слезным хлебом истиннаго о гресех раскаяния, насытимся некогда и хлебом животным, благословенным и святейшим Плодом чрева Твоего во веки веков.

Псалом 132
Се коль добро и коль богоугодно верным нам благочестно почитати и ублажати Тя, Небесную Царицу, яко Сам Господь осеняет нас за сие благословением Своим и будущим вечным блаженством вознаградит. О благоутробный Триединый Боже, коль многое множество милости Твоея изливавши на нас грешных чрез предстательство к Тебе о нас преблагословенныя Приснодевы Марии. Да будет Тебе честь и слава, аминь.

Псалом 133
Се ныне благословите возлюбленную Матерь Божию, вси уповающии на имя святое Ея, во дни и в нощи воздежите руки ваша в пренебесная святая, идеже предстоит Она в неизреченной славе святейшему лицу Божию, утешатся бо благодатию Ея преизобильно огорченныя сердца и души ваша; благословите Ю, вси благословеннии раби Ея, благословите Ю, вси Ангели и Архангели, и вси святии Божии, хвалите Ю, небеса небес и вода, яже превыше небес, хвалите во веки веков чудеса Ея.

Песнь вместо славы
Радуйся, христианская чадолюбивейшая Мати Марие, бездна милостей и щедрот, очисти, молюся Ти, сердце мое от греховных страстей, и аще что Тебе не благоугодно, ими же веси судьбами отврати от мене, к небесным обетованиям воспламени дух мой и еже мудрствовати и еже деяти о Господе помози.

Молитва
К Тебе, Пречистей Божией Матери, аз окаянный припадая молюся: веси, Царице, яко безпрестанно согрешаю и прогневляю Сына Твоего и Бога моего, и многажды аще каюся, ложь пред Богом обретаюся и каюся трепеща, да не когда Господь поразит мя: и по часе паки таяжде творю. Ведущи сия, Владычице моя, Госпоже Богородице, молю: да помилуеши, да укрепиши и благая творити да подаси ми: веси бо, Владычице моя Богородице, яко отнюдь имам в ненависти злая моя дела и всею мыслию люблю закон Бога моего; но не вем, Госпоже Пречистая, откуду, яже ненавижду, та люблю, а благая преступаю. Не попущай, Пречистая, воли моей совершатися, не угодна бо есть; но да будет воля Сына Твоего и Бога моего, да мя спасет, и вразумит, и подаст благодать Святаго Духа, да бых аз отселе престал сквернодейства и прочее пожил бых в повелении Сына Твоего, Емуже подобает всякая слава, честь, и держава, со Безначальным Его Отцем, и Пресвятым и Благим, Животворящим Его Духом, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.


Мне всегда сопутствует успех!!!
 
ВезуноваДата: Воскресенье, 12.04.2015, 15:55 | Сообщение # 20
Генерал-лейтенант
Группа: Администраторы
Сообщений: 739
Репутация: 7
Статус: Offline
Псалом 134
Хвалите имя Господне, прославляйте и имя Приснодевы Марии, с молитвами и молениями прибегайте к Ея святейшему величеству, возставит Она в вас волю благую, и не одолеют вас похоти греха; помышляющии всегда о Ней и радующиися с благодарением о милостях Ея обрящут небесную сладость и мир в душе и сердце. О, грешницы, воздохнем к Ней внутренними чувствиями, и молитвами Ея даруется всем нам и жизнь благочестивая, и кончина блаженная.

Псалом 135
Исповедайтеся Господеви, яко благ и яко благость Свою разделяет ищущим ея чрез предстательство Царицы Небесныя. О Владычице! помяни нас во смирении нашем и защити от адскаго Фараона и неприязненной силы его рукою Твоею крепкою и мышцею высокою, поим Господеви, славно бо прославися, поим и воспоем благодарственныя и Тебе, многомощная Владычице, яко избавльшиися и избавляемии Тобою от злых, державу бо непобедимую носиши на руках Твоих.

Псалом 136
На реках Вавилонских плакаху сетующии евреи, мы же о грехах наших возрыдаим и смиренно возопием к Богородице Приснодеве Марии, принесем Ей плач сердца и воздыхание духа, не обрящем бо прощения во грехах ниже вечнаго спасения душам без благословеннаго Плода чрева Ея, святыми и благоприятными к Нему о нас молитвами Ея достигнута небесныя безконечныя жизни чаем и веруем и исповедуем.

Песнь вместо славы
Радуйся, преукрашенная всеми добродетелями Приснодево Марие, источниче приснотекущий, неисчерпаемый кладязь живоносных вод, престоле огнезрачный, скиния небесная; молюся Ти со слезами, да милость Твоя утвердит слабое мое сердце, и святыня Твоя освятит убогую мою душу, да не победят мя прелести греховныя, но да избавлюся Твоими молитвами от всех искушений злых.

Псалом 137
Исповемся Тебе, Госпоже, всем сердцем моим, яко Тобою обретох милости и щедроты Иисуса Христа; услыши словеса моя и воздыхания мои, в онь же аще день и час призову Тя, умножи духовную силу веры в слабой душе моей и в скорбех сердца буди животворным утешением ищущему Тя сердцу; о благотворная Владычице, сотвори мя жити в мире под матерним покровом Твоим.

Псалом 138
Госпоже, искусила мя еси, и познала мя еси; Ты познала еси падения и преступления моя, но умножишася на мне грешнем матерния милости Твоя, и разширися на мя благостыня Твоя; аз взираю яко блудный сын на небо; но Твоим предстательством аз сокрушаюсь; но Твоим вдохновением аз упокоеваюся, но воззрением на святое изображение кроткаго лица Твоего аз спасаюсь; но верою и надеждою на Спасителя моего, Егоже Ты держиши на руках Своих и показуеши мне грешному в утешение, аз уповаю получити блаженство во веки веков.

Псалом 139
Изми мя, Госпоже, от человека лукаваго и от врага адскаго соблюди мя: напряже лук свой противу мене враг и лестию своею уловляет душу мою, сокруши, Владычице, силы его лукавыя и запни пронырству его, обрати беззакония его на выю его, и в пропасть, юже содела, да впадет вскоре; аз же возрадуюся о Тебе и возвеселюся о спасении Твоем.

Песнь вместо славы
Радуйся, Пресвятая Богородице, Херувимов честнейшая и Серафимов к Богу ближайшая, Твою славу, достоинство, светлость Твою, щедроты и вся милости Твоя, утешения и благословения, кто достойно воспети может? Ты еси океан неисчерпаемых чудес.

Псалом 140
Госпоже, всесмиренно взываю к Тебе: услыши мя, вонми молению и прошению моему; да исправится молитва моя, яко кадило пред лицем Твоим в вечер, утро и полудне, и на всякое время, да не помрачит злоба мира сего разум мой; сотвори мя, Владычице, всегда разумети благоугодное Тебе и утверди сердце мое во истинней любви к Тебе.

Псалом 141
Гласом моим к Госпоже воззвах и усердно к Ней помолихся, пролиях пред Нею слезы моя и сердечную болезнь Ей предложих, яко адский злый враг блюдет пяту мою и повсюду простирает противу мене сети своя; помози мне Владычице, да не поткнутся стопы моя пред ним, но да сам сокрушится под ногами моими, трепещет бо имени и силы Твоея.

Псалом 142
Госпоже, услыши молитву мою, внуши моление мое, яко погна враг душу мою, силится препяти мя на пути к вечному спасению, отяготи сердце мое мраком своим, и уны зело дух мой: не отврати, Владычице, лица Твоего от мене, да не впаду с нисходящими в адский ров, но посли свет Твой и благодать Твою, и исчезнет предо мною мрак его, и соблюдется живот и разум мой.

Песнь вместо славы
Радуйся, Приснодево преславная, возлюбленная Мати Божия благодатная, паче меда и сота сладчайшая, паче солнца прекраснейшая, паче луны светлейшая, паче звезд блистательнейшая, паче кипариса и всех аромат благовоннейшая; сотвори, всемилостивейшая, сотвори, да ради воспоминания пресвятаго имени Твоего вся суеты и утехи мира сего презрю и всем сердцем отрину, воскриляя всего себя к небесным.

Молитва
О Всемилостивая Госпоже, Царице небесе и земли, Владычице Ангелов и человеков, Тебе, премилосердая заступнице наша, Господь наш Иисус Христос, при распятии Своем, вручи ученику Своему Иоанну, глаголя ему: се Мати твоя, а чрез него и всем православным христианом нарек Материю их, да вси, с верою и любовию притекающии под державный покров Твой, спасаются и избавляются от всяких бед и напастей. Сего ради и аз, недостойный именоватися сыном Твоим, паче же раб окаянный и непотребный, безчисленными грехми осквернивший ум и сердце свое, унылый и ленивый на всякое дело благое, дерзаю прибегнути под кров Твой, Мати милосердия и благости, со умилением и сокрушением сердца прося и моля не отринута мя кающася. Зриши струпы и гноения окаянныя души моея, слышиши и вопль болезненнаго сердца моего. Посети мя матерними Твоими щедротами, ихже недостоин сотворихся безумный и отступник заповедей Сына Твоего и Бога моего. Но якоже не презрела еси молитвы Феофила, отвергшагося Твоего Сына и Господа и Тебе, пренепорочныя Матери Его, испросивши ему прощение страшнаго греха сего: сице не презри и мене, Владычице, возлагающа на Тя все упование мое, не отвержи мене, яко раба неключимаго, второе распинающаго Сына Твоего грехми моими, не возгнушайся злосмрадием моим. Верую, усердная Заступнице, яко вся возможеши испросити у Сына Твоего, елика восхощеши. Аще Соломон царь, человек сый, изрек матери своей: проси у мене, мати моя, еже хощеши и дам ти; киих благ не дарует Тебе, Владычице Благая, и каковаго прошения Твоего не исполнит Твой Сын, Царь небесе и земли, Всемогущий, Милосердый и Человеколюбивый? Ему же подобает всякая слава, честь и поклонение, со Безначальным Его Отцем и Всесвятым и Благим и Животворящим Духом, в безконечные веки. Аминь.


Мне всегда сопутствует успех!!!
 
ВезуноваДата: Воскресенье, 12.04.2015, 15:56 | Сообщение # 21
Генерал-лейтенант
Группа: Администраторы
Сообщений: 739
Репутация: 7
Статус: Offline
Псалом 143
Благословенна еси, Госпоже, яко научаеши нас, рабов Твоих, на брань противу мира, плоти и диавола, противу мира, еже бы отвращати очи от прелестей его, не привязывати сердце к суетам его, противу плоти, еже бы содержати себе в целомудрии и не касатися заповеданных вещей, противу диавола, еже бы разумевати искушения его и соблазны и действию их всевозможно противитися: о всемощная Владычице! молим Тя и молити не престанем, блесни молниею силы Твоея и разжени их, посли стрелы скораго защищения Твоего и порази их, прослави от высоты святыя славы Твоея в сей брани крепкую десницу Твою да воспевая воспоем мы раби Твои, избавльшеся от злых, силу, славу и хвалу Твою; веси, Владычице, колико мы грехопоползновенны есмы, и многопотребна нам помощь Твоя, воспламени в сердцах наших желания небесныя и исполни духом сладости райския.

Псалом 144
Вознесу Тя, возлюбленную Матерь Сына Божия, и на всяк день воспою Тебе хвалы: по всей земли людие прославляют дела и милости Твои, и острови мнози величают чудеса Твоя, Ангели и Архангели проповедуют святыню души Твоея, и вси святии провозвещают кротость и смирение Твое; очи наши уповают на Тя, Госпоже, пошли нам брашно и пищу во благо время, алчущую же душу напитай и насыти небесною сладостию, и мы раби Твои благословим Тя яко премилосердную Матерь во веки веков.

Песнь вместо славы
Радуйся, пресвятая Приснодево Марие, возлюбленная Мати Спасителя Христа Бога нашего, кристалловидный источниче, небесными сладостями исполненный, райский вертограде, преиспещренный всеми святыми добродетелями, мысленное небо, души и сердца увеселяющее! О прекраснейшая и преблагословенная в женах, осени мя грешнаго лучами благостыни Твоея, да в тишине и мире пребуду в сей стране и в сени смертней и потом, Тебе помогающей, достигну отечества небеснаго.

Псалом 145
Хвали, душе моя, Госпожу Приснодеву Марию, непрестанно хвали, дондеже обитавши в теле сем; егда же изыдеши из темницы бренныя плоти, Она предстанет тебе, яко заступница и в пути незнаемем будет надежная предводительница, полки лукавых бесов пред светом Ея изчезнут, и проведешися без страха до врат вечнаго мира. Слава, хвала и честь Царице Небесней, яже Собою милостивно приведет нас в Царствие Небесное.

Псалом 146
Хвалите Госпожу Приснодеву Марию, яко благ есть псалом; услажденна и красна сицевая Ей хвала; сия бо есть помощница сокрушенных сердцем и умащает их благовонным миром благоволения о них; велики милости Ея, благодать и щедроты Ея не имут конца; предварите Ей в воскликновении, во исповедании псалмов пойте Ей, благоволит бо Царица Небесная в прославляющих Ю и уповающих на милости Ея.

Псалом 147
Хвали, Церковь Божия, возлюбленную Матерь Спасителя Христа, прославляй Ю, новоблагодатный Сионе, сынове бо твои благословятся от Нея и распространятся от моря до моря, миром благим благоукрасятся, и надежда их не постыдится: в род и род восхвалят Тя.

Песнь вместо славы
Преславная Богородице, Приснодево Марие, жизни нашея вожде, Божия благодати ходатаице, моря мира сего волнующагося благоотишное пристанище, испроси у возлюбленнаго Сына Твоего, Спасителя нашего милость нам грешным, да в вере, надежде и любви к Нему пребудем непоколебими и кончины христианския удостоимся.

Псалом 148
Хвалите Госпожу Марию от небес, хвалите Ю в вышних, идеже седит на престоле неприступныя славы, в ризах позлащенных одеяна и преукрашена; хвалите Ю, вси человецы, и скоти, и птицы небесныя, и рыбы морския; хвалите Ю, солнце и луна, хвалите Ю, звезды и свет, хвалите Ю, Херувими и Серафими, Престоли, Господствия и Власти, хвалите Ю вси Ангели и Архангели и вся чины воинств небесных; слава, хвала, честь Приснодеве Марии.

Псалом 149
Воспойте Госпоже нашей и Царице великой песнь новую; хвала Ея в сонме праведных, веселятся небеса о славе Ея, острови морстии и вся вселенная, вода и огнь, мраз и зной, молния и свет прославляют Ю. Возношение Ея в гортани праведных, и хвалы Ея в ликах всех святых: граде Божий, Сионе небесный, торжествуй о Ней вечно в песнех хваления.

Псалом 150
Хвалите, правоверныи, великую Госпожу, сильную Владычицу, Небесную Царицу, премилосердную вашу Матерь, скорую помощницу, усердную заступницу, пречистую и преблагословенную Приснодеву Марию, хвалите высокия добродетели и великия чудеса Ея; хвалите Ю, чины патриархов и пророков, хвалите Ю, мученицы и исповедницы, хвалите Ю, девственницы и воздержницы, хвалите Ю, пустынницы и монаси, хвалите Ю, вси вернии всякаго сословия, хвалите Ю, младенцы и все праведныя души небесных граждан, всякое дыхание да хвалит пресвятаго Господа, да хвалит и благодатную Приснодеву Марию, аминь.

Песнь вместо славы
Преблагословенна еси, Госпоже Марие, возлюбленная Мати Господа нашего Иисуса Христа, Иже воплощся из Тебе посети нас и сотвори вечное избавление нам, людем Своим, Иже Тя воздвиже от дому Давида, отрока Своего, Иже исполни Тобою клятву, еюже клятся ко отцем нашим Аврааму и семени его даже до века, Иже низложи сильныя со престол и превознесе Тя смиренную на небеси и на земли; и Ты, благодатная Приснодево Марие, великая пророчица от нас именуешися, понеже предрекла еси, яко вси роди ублажат Тя, и ублажаем и ублажати Тя не престанем. О звездо утренняя, присно сияющая на небеси и на земли, освещай нас лучами помощи Твоея во дни и в нощи, да не заблудим в конец во мраце греховныя суеты; Ты бо еси слава небесным и нам земным непостыдное упование; много бо может Твоя матерняя молитва на умоление о нас небеснаго Владыки, Емуже яко Премилосердному Богу нашему и Тебе яко усердной Заступнице нашей да будет от нас грешных честь и слава во вся веки веков. Аминь.

Молитва
Пресвятая Владычице моя Богородице, святыми Твоими и всесильными мольбами отжени от мене смиреннаго, и окаяннаго раба Твоего: уныние, забвение, неразумие, нерадение и вся скверная, лукавая и хульная помышления от окаяннаго моего сердца и от помраченнаго ума моего; и погаси пламень страстей моих, яко нищь есмь и окаянен. И избави мя от многих и лютых воспоминаний и предприятий и от всех действ злых свободи мя, яко благословенна еси от всех родов, и славится пречестное имя Твое во веки. Аминь.


Мне всегда сопутствует успех!!!
 
Форум » Жизнь прекрасна! » Храм покаяния » ПСАЛТЫРЬ БОЖЬЕЙ МАТЕРИ
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Поиск:


Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz